Kūno sudėties analizė

Kūno masės sudėties tyrimas

Kūno sudėties analizė

Buitinės svarstyklės yra dažno besirūpinančio savo išvaizda palydovas. Besirūpinantys sveikata ir išvaizda  dažnai sveriasi, tačiau ar galime pasikliauti buitinių svarstyklių parodymais?

Ar nekyla klausimas kodėl draugės, kurios svoris toks pats kaip jūsų, kūno linijos atrodo dailesnės. Kodėl pradėjus lankyti sporto salę, griežtai laikotės mitybos plano, bet svoris nemažėja ar net padidėja? O atsakymas į šiuos klausimus labai paprastas – buitinės svarstyklės parodo tik bendrą kūno svorį, tačiau kokie pokyčiai vyksta viduje jūs nematote! Dažnam pradėjus sportuoti gerų rezultatų norisi tuojau pat, o pamačius didesnius skaičius svarstyklių ekrane mažėja motyvacija siekti užsibrėžtų tikslų.

Kūno masės sudėties analizatoriai – tai svarstyklės kurių pagalba galima tiksliai nustatyti kokie jūsų lieknėjimo ar svorio auginimo rezultatai, ar pasirinktas maitinimosi planas ir treniruočių programa jums tinka.

Kaip veikia šie aparatai? Nejuntami elektros signalai pereina per besisveriančio asmens kūną. Ši srovė lengvai pereina per raumenis ir kitus kūno audinius, tačiau ją sulaiko riebalai, kadangi juose yra mažiau skysčių. Šis pasipriešinimas vadinamas varža. Varžos rodmenys ir matematinės formulės padeda nustatyti besisveriančio žmogaus kūno sudėjimo rodmenis – raumenų, riebalų, skysčių kiekį. Lieknėjant ypač svarbu, kad kristų tik riebalinė masė, todėl kūno masės analizatoriaus parodymai gali tiksliai parodyti ar tikrai taip ir yra. Pradėjus sportuoti, bendras kūno svoris dažnai šiek tiek padidėja, bet pasisvėrus ne buitinėmis svarstyklėmis, o kūno masės analizatoriumi, pamatysime, kad svoris padidėjo tik dėl padidėjusios raumenų masės. Na o kuo didesnė raumenų masė – tuo daugiau energijos (kcal) žmogaus organizmas išeikvoja. Taigi baimintis, kad pradėjus sportuoti ir tinkamai maitinantis padidėja kūno masė neverta.

Tačiau būna ir tokių atvejų, kai bendras kūno svoris sparčiai mažėja, jūs džiaugiatės, tačiau pasisvėrus kūno masės analizatoriumi paaiškėja, kad mažėja ne riebalinė, o raumeninė masė, tai dažnai įvyksta laikantis itin griežtų, per mažo baltymų, ar sudėtinių angliavandenių kiekio turinčių dietų. Tokiu atveju iš ties džiaugtis rezultatais nereikėtų, nes organizme įsijungęs „bado režimas“ ima taupyti energiją ir riebalų sankaupos nemažėja, o kartais net padidėja!

Kūno sudėties analizatoriai parodo ne tik poodinių, bet ir vidinių – visceralinių riebalų kiekį žmogaus organizme. Visceraliniai riebalai – tai aplink vidinius organus esantys riebalai, kurie žymiai pavojingesni nei poodiniai. Dažnai šie riebalai vadinami „aktyviais“, nes jų padidėjimas siejamas su antro tipo diabeto išsivystymu, širdies ir kraujagyslių ligomis, didesne vėžio rizika. Šių vidinių riebalų daugiau ar mažiau turime visi, tačiau kontroliuoti jų kiekį būtina.

Todėl mitybos specialistams, treneriams ar žmonėms kontroliuojantiems savo svorį svarbu vadovautis kūno sudėties analizės rezultatais, tokiu būdu užtikrinamas maksimaliai efektyvus, nealinantis organizmo mitybos ir treniruočių planas.

 

Savo kūno sudėties analizę galite atlikti: www.liekneksveikai.lt

Lieknėkite sveikai!

Google GmailEmail
Daugiau sveikos mitybos receptų ir naudingų straipsnių rasite čia >>>

Bendraukime Facebook

Atsiliepimai

2017 birželis, Silvija: „Tiksliai pagal pageidavimus sukurtas valgiaraštis. Skanu, sotu, sveika. Rezultatų nereikėjo ilgai laukti."
Daugiau atsiliepimų...

Naujienlaiškis


2017 © Lieknėk sveikai!
Svetainę sukūrė: Regulus.lt